SPORT

Avdijaj zyrtarizohet te klubi skozec

Klubi skocez Hearts ka zyrtarizuar transferimin e futbollistit kosovar Donis Avdijaj.

Ai i është bashkuar skocezeve si lojtar i lirë, transmeton Koha.net.

Po ka nënshkruar kontratë për gjashtë muaj me mundësi zgjatjeje varësisht nga performanca.

Avdijaj ishte lënë i lirë nga klubi i tij i deritashëm Trabzonspor në Turqi.

23-vjeçari që luan si sulmues krahu në të kaluarën ka qenë pjesë e Schalkes në Gjermani, Sturm Grazit në Austri e Rodas dhe Willem II në Holandë.