Bota

Autobusi me fëmijë përplaset me kamionin

Të paktën persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë lënduar, si pasojë e një aksidenti në Kinë.

Raportohet se në aksident është përfshirë një minibus që po transportonte fëmijët e kopshtit dhe një kamion. Ngjarja thuhet se ka ndodhur në qytetin Yuzhou në provincën Henan.

Në pamjet e publikuara, shihen njolla gjaku ngado, si edhe persona me plagë të konsiderueshme në trup. Ende nuk dihen shkaqet kryesore të këtij aksidenti, por policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur dinamikën e plotë të saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.