SPORT

Atalanta vendos rekord golash në Serie A

Skudra e Atalanta ka qenë spektakolare këtë sezon.

Një nga befasitë më të këndshme në futbollin italian ishte Atalanta e Gian Piero Gasperinit, e cila dhuroi spektakël në secilën ndeshje.

Në ndeshjen kundër Juventus, Atalanta ka vendosur një rekord në Serie A, rekord ky që lidhet me individët e skuadrës.

Me golin e Duvan Zapata, që e çoi lojtarin në kuotën e 15 golave, tashmë tre lojtarë të Atalanta numërojnë 15+ gola në një sezon.

Duvan Zapata, Josip Ilicic si dhe Luis Muriel janë lojtarët që kanë shënuar 15+ gola tek Atalanta këtë edicion.

Kjo gjë nuk ka ndodhur në një skuadër të Serie A për tash e 70 vite.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.