SPORT

Atalanta në avantazh për Vojvodën

Skuadra e Atalantas është në avantazh për ta transferuar mbrojtësin e djathtë, Mërgim Vojvoda, kanë njoftuar të dielën mediumet në Itali.

Interesim për mbrojtësin e Kosovës kanë shprehur edhe Genoa, Lazio dhe Fiorentina.

Vojvoda me Standard Liegen ka kontratë deri në qershor t vitit 2023, derisa klubi belg kërkon për të dhjetë milion euro.

Pjesë e Atalantas është edhe qendërmbrojtësi shqiptar i Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483