SPORT

‘AS’: Valverde po mendon largimin nga Barcelona

E përditshmja e njohur spanjolle “AS” raporton se trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është duke menduar largimin nga “Camp Nou”.

Valverde mund të largohet në fund të sezonit për shkak se dështoi në Champions League.

Barcelona u mposht nga Roma 3-0 në Itali, një ndeshje që lëkundi pozicionin e Valverdes në krye të katalanasve.

54-vjeçari në sezonin e parë me Barcelonën fitoi Kupën e Mbretit dhe është vetëm 1 pikë larg titullit në La Liga.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483