SPORT

As Argjentina nuk e votoi Messin për “Topin e Artë”

Mbrëmja e djeshme me ndarjen e çmimeve për fituesin e “Topit të Artë” pati shumë befasira.

Fillimisht ishte Luka Modric ai i cili u kurorëzua me çmimin lojtari më i mirë i vitit duke marrë “Topin e Artë”.

Mirëpo pavarësisht kësaj ajo çka u cilësua befasuese ishte rradhitja e dy lojtarëve që kanë dominuar këtë eveniment 10 vitet e fundit Messi dhe Ronaldo.

Ronaldo u rradhit i dyti kurse Messi i pesti, shkruan Kosova.info

E ajo e cila habitit të gjithë ishte votimi i gazetarit argjentinas i cili në vendin e parë e votoi Griezman pas tij Varanen dhe në vendin e tretë Messin.

Image

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.