SPORT

Arteta nuk është i bindur në largimin e Mustafit: E di historinë e tij, largimi varet nga ai

MANCHESTER, ENGLAND – MARCH 04: Coach of Manchester City, Mikel Arteta looks on during the Premier League match between Manchester City and Chelsea at Etihad Stadium on March 4, 2018 in Manchester, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Trajneri i Arsenalit , Mikel Arteta këmbëngul se nuk dëshiron të humbasë mbrojtësin shqiptar, Shkodran Mustafi.

Reprezentuesi gjerman nuk po gjen qetësi te Arsenalit dhe kohëve të fundit është duke u lidhur me një transferim te Galatasary.

Por, një largim i Mustafit nuk përkrahet në masë të madhe nga trajneri i ri Arteta.

“A mund ta lejojmë largimin? Skenari ideal është jo”, ka thënë fillimisht Arteta.

“Nëse kjo ndodh, ne do të duhet të shpikim diçka. Tashmë po luajmë me mbrojtës të krahëve që nuk janë mbrojtës krahu”.

“Ata janë anësorë ose mesfushorë qendrorë dhe a mund të kemi mundësi të humbasim një mbrojtës krahu? Jo, pasi ne nuk kemi asnjë mbrojtës krahu”.

“Unë e di historinë e Mustafit në këtë klub futbolli, por varet nga ai”.