SPORT

Arteta në Arsenal me rrogën e Emery

Mikel Arteta është në cep të emërimit si menaxher i ardhshëm i Arsenalit.

Ai pritet që të fitojë ngjashëm sikur Unai Emery sa ishte në Emirates Stadium, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova.

Spanjolli kishte rrogën rreth pesë milionë funta, aq sa pritet që të marrë edhe bashkëkombësi i tij me t’u finalizuar marrëveshja.

Drejtori i Arsenal, Josh Kreonke, raportohet se është i gatshëm ta miratojë emërimin e Arteta në ditët në vijim dhe që ai t’i drejtojë Topçinjtë në ndeshjen e radhës në Premier League kundër Everton.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.