SPORT

Arsenali triumfon ndaj Evertonit

Arsenali ka triumfuar ndaj Evertonit të dielën në shtëpi me rezultatin 3:2, në ndeshjen që i takoi xhiros së 27-të të Premier Leagues së Anglisë.

Eddie Nketiah (27’) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (33’, 46’) shënuan për Arsenalin. Për Evertonin golat i shënuan Dominic Calvert-Lewin (1’) dhe Richarlison (45’).

Te Arsenali luajtën tërë ndeshjen Shkodran Mustafi e Granit Xhaka. Arsenali zë vendin e nëntë me 37 pikë.