SPORT

Arsenal – Everton, formacionet zyrtare – Dy shqiptarë titullarë

Arsenali dhe Evertoni kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Topçinjtë janë nikoqir të Evertonit në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Ligën Premier, takim i cili zhvillohet në Emirates nga ora 17:30.

Ekipi i Mikel Artetas pas një fitore të madhe ndaj Neëcastle dhe pret ta vazhdojë serinë pozitive për të mbetur në hap me një vend që dërgon në Evropë.

Në anën tjetër, ekipi i Carlo Ancelottit gjithashtu është në formë të mirë dhe dëshiron rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me ekipet më të mirë të mundshme.

Te Arsenali nga minuta e parë janë edhe dy lojtarët shqiptarë: Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

ArsenalLeno; Bellerin, Mustafi, Luiz, Kolasinac; Ceballos, Xhaka; Pepe, Ozil, Aubameyang; NKeitah;

EvertonPickford; Sidibe, Holgate, Mina, Baines; Sigurdsson, Schneiderlin, Delph, Iwobi; Calvert-Lewin, Richarlison.