Kronika e zezë

Arrestohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Përmes raportit 24 orësh nga Policia e Kosovës është njoftuar rreth një ngjarje për keqpërdorim të detyrës zyrtare – shkruan Kosova.info

Nga Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit i PK-së, më 15.09.2020 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë zyrtarë të Gjendjes civile, pasi që të njëjtit në sistemin elektronik kanë rexhistruar të dhënat e një personi me fotografi të një personi tjetër dhe kanë arrit ta pajisin me dokumente të Kosovës. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483