Kombëtare

Arrestohet një femër në Gjilan, theri me thikë një mashkull

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i vrasjes në tentativë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Gjilan, shkruan kosova.info.

Është arrestuar e dyshuara femër K/Shqiptare e cila me një mjet te mprehtë e ka goditur në stomak viktimën mashkull K/Shqiptar.

 Viktima si pasojë e rastit ka pësuar lëndime dhe ka marrë tretman mjekësor.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.