Kosova

Arrestohen personat që dogjën flamurin e Turqisë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Gjakovë pasi që në rrjetet sociale kanë publikuar video duke djegur flamurin e Turqisë.

Pas kësaj, nisën edhe hetimet për këta persona.

Sipas Policisë të dyshuarit janë shoqëruar në Polici dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.