Kosova

Arrestohen nëntë persona në Ferizaj, policia i gjen duke luajtur bixhoz

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i organizimit të skemave piramidale ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Ferizaj, shkruan kosova.info

Janë arrestuar nëntë meshkuj K/Shqiptarë, të cilët nga njësitë policore janë hasur  në një lokal duke luajtur  bixhoz.

Si prova materiale janë konfiskuar 499 zhetona për lojë të bixhozit, me të cilët kishin qenë duke luajtur të dyshuarit në tavolinë dhe 16 palë letra bixhozi.

Me urdhër të prokurorit të gjithë të dyshuarit pas intervistimit janë liruar, rasti procedohet në procedurë të rregullt.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort