Bota

Arrestohen 32 persona të akuzuar si pjesëtarë të “Cosa Nostra”-s

Një operacion i gjerë i policisë së komandos rajonale të Katanias ka nisur në të gjithë territorin kombëtar për kapjen e 32 personave të akuzuar si pjesëtarë të Cosa Nostras

Drejtoria antimafia e qarkut po heton lidhur me këtë rrjet që akuzohet si grup mafioz, për zhvatje, tituj fiktivë të mallrave, trafik droge, posedim dhe mbajtje të paligjshme të armëve.

Hetimi ka mundësuar zbulimin e strukturës së brendshme të familjes kataneze të Cosa Nostras.  /GazetaExpress

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.