Armenia-Kosova, gjeorgjiani Kvirikashvili ndanë drejtësinë

Kombëtarja e Kosovës në futboll, nesër pasdite luan miqësoren e parë të këtij vitit kundër Armenisë.

Dardanët tashmë ndodhen në tokën armene, ku sonte do të zhvillojnë stërvitjen e fundit para duelit me Armeninë, ndeshje kjo që vjen drejtpërdrejt në Radio Televizionin e Kosovës.

Drejtësinë në këtë ndeshje do ta ndajë arbitri nga Gjeorgjia, Irakli Kvirikashvili, ndërsa ndihmës gjyqtarë do të jenë David Chigogidze dhe Irakli Kakabadze, kurse, Zaven Hovhannisyan emërohet zyrtari i katërt.

Miqësorja mes Armenisë dhe Kosovës fillon në orën 17:00. 

Go to TOP