Show Biz

Ariana Grande e kryeson listën e Billboard për albumet e vitit

Albumi i Ariana Grande “Thank U, Next”, e kryeson listën vjetore të albumeve në Billboard.

Albumi, i cili i përmban hitet “Thank U, Next” dhe “Break Up With Your Girlfriend, I’m Bored”, e ka mposhtur këngën e Billie Eilish, “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” dhe “Lover” nga Taylor Swift për t’u vendosur në pozitën numër një, shkruan KOHA Ditore.

Top-pesëshja femërore përfshin gjithashtu “Cuz I Love You” të Lizzos dhe “Heard It in a Past Life” të Maggie Rogers, ndërsa top 10-ja e përmban “Norman F**ing Rockwell” të Lana Del Rey, “IGOR” nga Tyler the Creator, dhe “Kirk” nga DaBaby.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483