SPORT

Ardin Dallku drejt Shkëndijës

Ardin Dallku mund të transferohet te skuadra e Shkëndijës së Tetovës.

Mbrojtësi i Kosovës, në ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Shkëndijës, është në bankën rezervë te skuadra “Kuqezi”, shkruan gazeta “Sheshi”.

Dallku, pasi i skadoi kontrata me skuadrën ukrainase Vorskla, është pa ekip, por duket se do ta vazhdojë karrierën me ekipin tetovar.

Në sezonin e kaluar, Dallku me Vorsklan luajti në 24 ndeshje dhe pati një gol të shënuar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.