SPORT

Ansu Fati mungon në ndeshjen jetike të Barcelonës ndaj Bayernit

Nesër me fillim nga ora 21:00, Barcelona e zhvillon një ndeshje tejet të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Katalonasit përballen me Bayern Munichun për një biletë në fazën e nokautit të garës më prestigjioze evropiane për klube.

Barcelona duhet të fitojë këtë ndeshje, ose Benfica të mos fitojë ndaj Dynamo Kyiv për t’u kualifikuar tutje.

Talenti i Barcelonës, Ansu Fati do të jetë mungesa e madhe e mysafirëve nesër në “Allianz Arena”.

Xavi Hernandez ka publikuar listen e futbollistëve që do të udhëtojnë në Gjermani.

Përveç Fati mungesa të tjera të rëndësishme për Barçën do të jenë ato të Pedrit, Agueros dhe Braithwaite.

Image

Shfaq më shumë
//cdrvrs.com/4/3473483