Kosova

Analisti Lushi godet Kurtin: Albino, kundërshtarë i ke Serbinë e Rusinë, e jo Thaçin e Amerikën

Analisti nga diaspora, që jeton dhe vepron në Amerikë, Uk Lushi, ka reaguar ndaj letrës së Albin Kurtit dërguar kryeparlamentares Osmani, ku Kurti tregon ‘marrëveshjen sekrete mes Thaçit dhe NATO-s”.

Postimi i plotë i Lushit:

Albin, o Albino,

Thaçi dhe SHBA janë në ekipin tënd dhe tonin. Ekipi kundërshtar është Serbia me Vuçiqin dhe Rusinë.

Ti dhe ne duhet të luajmë kundër ekipit serb, jo ne kundër njëri-tjetrit.

Fillo të luash si lojtar i mençur. Lëri pallavrat taktike. Nis veprimet. Hiqe taksën. Bashkëpuno me Amerikën. Merru me gjëra thelbësore dhe prioritete. Mos u sill si amator.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.