Kombëtare

Ambasadori amerikan viziton Preshevën

Ambasadori amerikan në Beograd, Anthony Godfrey, ka vizituar sot Komunën e Preshevës.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari i kësaj komune, Shqipërim Arifi.

“Ambasadori amerikan z. Anthony Godfrey viziton Komunën e Preshevës”, ka shkruar Arifi në profilin e tij, transmeton Kosova.info.

Lugina e Preshevës është një prej zonave që përballet me probleme të shumta dhe që janë lënë pas dore nga shteti serb.

Ambasadori amerikan z. Anthony Godfrey viziton Komunën e Preshevës

Gepostet von Shqiprim Arifi am Mittwoch, 22. Januar 2020

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.