Kosova

Ambasadorët e QUINT-it nuk janë parë të kenë hyrë në takimin VV-LDK

Asnjë nga ambasadorët e QUINT-it e as shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë s’janë parë të kenë hyrë në takimin mes LDK-së dhe VV-së.

Partitë ishin dakorduar dje që sot të ketë takim në prani të këtyre ambasadorëve, ndërsa sot ambasadorët e QUINT-it thanë se nuk duan të ndërhyjnë. Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, më herët tha se ambasadorët kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483