SPORT

Allegri mund të marrë drejtimin e PSG-së

Thomas Tuchel mund të largohet nga Paris Saint-Germain, në rast të eliminimit nga Champions League.

Sipas mediave franceze, drejtuesit e klubit janë duke e monitoruar situatën e trajnerit italian Masimiliano Allegri, transmeton KTV.

Ish-trajneri i Juventusit është i papunë aktualisht dhe llogaritet favorit për të marrë drejtimin e francezëve.

Allegri në të kaluarën ishte edhe trajner i skuadrës së Milanit.