Show Biz

Alketa Vejsiu tregon ku do të kalojë pleqërinë

Moderatorja e emisionit ‘Në Kurthin e Piter Pan’  Alekata Vejsiu është një nga personazhet Vip që pëlqen të vizitojë destinacione të ndryshme në mbarë botën.

Ndër të preferuarit e saj është Italia, pasi është një nga vendet që shkon më shpesh.

Alketa këtë herë ka ndarë me miqtë e saj një nga destinacionet që do të preferonte të kalonte pleqërinë.

“Vendi im i preferuar në të gjithë botën! Kur të gjitha flokët e mia të thinjen, zemra ime të bëhet jeshile si këto fusha dhe një ngjyrë e zbehtë portokalli si ky perëndim dielli, këtu do të doja të pushoja përgjithmonë..”- ka shkruar Alketa bashkangjitur një pamjeje mahnitëse në Itali, të një vendi alpin.

Ky është padyshim një nga destinacionet e saj të preferua pasi në çdo sezon ajo zgjedh ta vizitojë këtë vend të paktën një herë.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.