SPORT

Alisson Becker fiton “Yachine Trophy”

Për herë të parë është ndarë sot trofeu “Yachine Trophy” për portierin më të mirë.

Dhe këtë çmim e ka rrëmbyer portieri i Liverpoolit, Alisson Becker.

Kujtojmë se ai kishte ndihmuar Liverpoolin të fitonte Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar me paraqitje fantastike.

De Ligt fiton çmimin “Kopa Trophy”

Talenti holandez Matthijs de Ligt ka fituar çmimin “Kopa Trophy 2019”.

Ky çmim i jepet lojtarëve më të mirë nën moshën 21 vjeçare, derisa kujtojmë se De Ligt kishte arritur të udhëheqë Ajaxin drejt gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve.

Në verë ai ishte transferuar te Juventusi.

Top treshja u përmbyll nga Jadon Sancho e Joao Felix. 

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483