INTERVISTA

Albin Kurti: Perandoria Osmane fillimisht ka qenë pushtuese, pastaj sundimtare

Albin Kurti, i ftuar në ‘Pressing’ në televizionin T7, u përgjigj në disa pyetje interesante, raporton Kosova.Info.

Njëra ndër këto pyetje kishte të bënte me okupuesin pesëshekullor, Perandorinë Osmane.

Në pyetjen: Perandoria Osmane, pushtuese apo çliruese, Kurti u përgjigj: “Fillimisht pushtuese, pastaj sundimtare.”

Ai gjithashtu tha se beson në Zot dhe shtoi se besimi në Zot është i rëndësishëm për të gjithë, madje edhe për ata që nuk besojnë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.