Kosova

Albin Kurti e Vjosa Osmani regjistrohen bashkë në Kuvend

Të dy të nominuarit për kryeministër nga dy partitë opozitare, Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe Vjosa Osmani e Lidhjes Demokratike të Kosovës, janë parë sot së bashku teksa regjistrohen si deputet të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Osmani e Kurti kanë raporte të mira mes veti madje së fundi janë takuar disa herë mes veti.

Rikujtojmë se VV-LDK ndonëse kanë zhvilluar disa takime për të arritur marrëveshje qeverisëse, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur.

Shfaq më shumë

Leave a Reply

Your email address will not be published.