KULTURË

Alba Bajrami u kurorëzua Miss Shqipëria 2018.

Në mbrëmjën e së hënës është mbajtur konkursi për Miss Shqipëria 2018 ku konkuruan 31 konkurrente.

Eventi u mbajtë në  pedanolën në Tiranë.Në konkurs triumfoi Alba ndërsa shoqëruesja e parë e misit u shpall Klea Krali dhe shoqëruese e dytë Klea Ndreka.

Spektakëli i madh u moderua nga binjakët Romeo dhe Donald Veshaj në praninë e Jonida Shehut.

Vajzat nga Shqipëria dhe Diaspora kanë zhvilluar një tur 8 ditor dhe finalja e Miss Shqipëria 2018, që këtë vit shënon 20 vjetorin e krijimit, u zhvillua në Tiranë.