Bota

Alarmante! 456 të infektuar me koronavirus në Itali

Italia është duke u përballur me gripin koronavirus. Përkundër mobilizimit dhe ndihmës nga BE, përhapja e tij po ndodh furishëm…

Numri i të infektuarve nga koronavirus vazhdon dhe rritet. Numri është rritur edhe në Itali, ku nga 400 raste të rregjistruaar mbrëmë, sot numërohen 456.

Rasti i parë u rregjistrua edhe në Puglia. Media italiane shkruajnë për një burrë 43 vjeç të infektuar. Ndërkohë në Taranto janë mbyllur shkollat.

Sipas të dhënave të azhurnuara me lajmet e fundit të ofruara nga rajonet, ekzistojnë 456 infeksione në 12 rajone: 305 në Lombardi, 71 në Veneto, 47 në Emilia Romagna, 16 në Liguria, 3 në Piemonte, 3 në Lazio, 3 në Siçili, 3 në Marche, 2 në Toscana, 1 në Tyrol Jug, 1 në Puglia, shkruan La Republica.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.