Show Biz

Aktori turk , zgjedhet ‘Aktori i Vitit’

Shpallet aktori më i mirë turk për vitin 2019.

Aktorët turq janë kthyer në më të pëlqyerit për vajzat shqiptare. Jo vetëm për shkak të roleve në filmat që transmetohen në vendin tonë, por edhe për pamjen e jashtme.

Ata kanë një stil të veçantë që i karakterizon dhe vajzat çmenden pas tyre.

Por, kush u shpall mashkulli i vitit 2019?

Si çdo vit, është publikuar lista e aktorëve më të pëlqyer dhe në krye qëndron Burak Ozçivit.

Ai ka rrëmbyer më shumë vota nga publiku dhe vendin e dyë e ka zënë aktori me origjinë shqiptare, Can Yaman.

Në vend të tretë është Serkan Çayoglu dhe vendin e katërt e mban Baris Arduç.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.