Show Biz

Aktori hollivudian si 15-vjeçar ka pasur marrëdhënie intime me Marilyn Monroe

Aktori Gianni Rosso, i cili u bë i famshëm për rolin e tij në filmin kult, “Godfather”, pohon se në moshën pesëmbëdhjetë vjeçare humbi virgjërinë me ikonën e Hollivudit, Marilyn Monroe në vaskën e saj.

Marilyn ishte pothuajse dy herë më e moshuar se ai, përkatësisht aktroja ishte 33-vjeçare. Aktori pretendon se të dy mbetën në marrëdhënie të ngushtë deri në vdekjen e saj në moshën 36 vjeçare në vitin 1962.

Duke folur ekskluzivisht për revistën “The Sun”, aktori 75-vjeçar tha se “Marlon Brando ishte mësuesi im i vetëm i aktrimit, dhe Frank Sinatra ishte i vetmi këngëtar, dhe Marilyn Monroe më bëri burrë”.

“Ajo vinte shpesh te unë dhe gjithmonë më kërkonte t’ia laja flokët”, shpjegon ai, “Marilyn ishte shumë miqësore. Pas disa ardhjeve, unë e kapërceva atë ndjenjën e një ylli filmi dhe e pashë atë si një person të zakonshëm”.

Së shpejti një nga këshilltarët e Marylinit e thirri Rosson në Hotel Waldorf, ku ajo po qëndronte.

“Mendova se ajo po dilte dhe se duhet ta ndihmoja me flokët e saj. Marilyn ishte vetëm në apartamentin luksoz me një tarracë të madhe, por i gjithë vendi dukej si një grup filmash katastrofash. Rrobat ishin hedhur kudo, enët e ndyra qëndronin mbi divan. Shtrati nuk ishte i mobiluar dhe ajo dukej si një person i pastrehë. Ajo ishte mbështjellë me një peshqir të bardhë dhe mbante një shishe shampanje”, ka pohuar ai.

Ajo i ofroi një gotë shampanjë përpara se të hidhte peshqirin dhe e ftoi që të bashkohej me të në banjë.

“Zemra më rrihte. Si idiot i mbulova sytë, gjë që e bëri atë të qeshë. Fillova të zhvishesha, duke u lutur që të mos ngjitesha me pantallonat e mia dhe të mos rrëzohesha në prapanicë dhe më pas u futa në vaskë”, tha Russo.

“Unë do të jem i sinqertë. Unë nuk e kisha idenë se çfarë të bëja ose çfarë priste ajo. Ne qëndruam në shtrat gjithë fundjavën. Ishte përvoja ime e parë me shërbimin në dhomë dhe ishte një përvojë fantastike”, shtoi aktori.

Ai thotë se u kthye në realitet të hënën kur shkoi në punë she se këtë nuk ia tha askujt, jo sepse ishte një zotëri, por sepse askush nuk do ta besonte. Ai thotë se marrëdhënia vazhdoi, por që mbeti sekret. Ai e zbuloi vetëm ndërsa ishte duke punuar në filmin “Godfather”. /Telegrafi/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483