Kosova

Aksion në veri të Mitrovicës, arrestohen tre persona

Në aksion policor është zhvilluar mëngjesin e hershëm në veri të Mitrovicës.

Cak i këtij aksioni ka qenë kapja e disa personave të dyshuar për veprën penale “Krim të organizuar” dhe “Keqpërdorim te pozitës zyrtare”.

Aksioni është duke vazhduar akoma.

Këtë e ka konfirmuar për Insajderin, zv.drejtori i policisë së Kosovës në Veri Besim Hoti.

“Drejtoria Rajonale e Veriut përkatësisht hetuesit policore e ka pasur një aksion për identifikimin e personave të dyshuar për grabitje, ka udhëhequr hetimi për muaj me radhë dhe ka mbledhur  dhëna të mjaftueshme për kryesit e mundshëm dhe sot në mëngjes kanë shoqëruar në stacion policorë tre persona të dyshuar për përfshirje të mundësh  për grabitje, procesi është duke vazhduar”, tha ai.

Shfaq më shumë
//ashoupsu.com/4/3473483