EKONOMI

AKB: Deputetët e Kuvendit të Kosovës e goditën biznesin vendor

Aleanca Kosovare e Biznesit ka shprehur indinjatën e thellë ndaj deputetëve të Kuvendit të Kosovës për siç thonë mos miratimin e ligjit për rimëkëmbjen ekonomike që kanë të bëjnë me rritjen e mirëqenies familjare qytetare e biznisore pa dallim etniteti e ngjyre apo feje në Kosovë.

“Deputetët e treguan pa përgjegjësinë hapur që kanë ndaj votuesve dhe ndërmarrësve. Ata nuk po kuptojnë se vetëm ata marrin paga dhe privilegje nga buxheti i Kosovës pa punua, kurse sektori privat mezi po mbijeton pa as një mbështetje nga shteti në mungesë të ligjeve që ata nuk i miratojnë”.

Me këtë rast AKB ju bën thirrje që të kryejnë përgjegjësinë institucional ndaj votuesve dhe bizneseve kosovare që kanë. /Kosova.info/

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.