Kosova

Albin Kurtit nuk do t’i lejohet që të garojë për deputet në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nuk është certifikuar për të qenë pjesë e garës për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Siç kanë bërë të ditur burime të klankosova.tv, Kurti do të hiqet nga lista e kandidatëve të LVV-së për deputetë.

Përpos tij, siç mëson Klani jashtë listës do të jenë edhe Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu.