Ajax – Aston Villa, çdo gjë vendoset në ndeshjen e dytë

Ajax dhe Aston Villa kanë vendosur që gjysmëfinalistin e Conference League ta përcaktojnë në ndeshjen e dytë. 

Takimi i parë i zhvilluar të enjten në “Johan Cruijff ArenA” është mbyllur baras. Ndeshja është mbyllur pa gola. 

Holandezët kanë pasur një dominim të kehtë, por pa arritur të shënojnë. 
Gjithashtu edhe anglezët kanë pasur raste, por jo edhe finalizimin e suksesshëm. 

Në dhjetë minutat e fundit, të dy skuadrat kanë luajtur me nga dhjetë lojtarë, pasi Gooijer (Aston Villa) dhe Konsa (Ajax) janë ndëshkuar me të kuq. 

NDESHJET E TJERA TË ORËS 18:45: 

No description available.
Go to TOP