Kosova

Ahmeti jep informacione interesante pse u numëruan votat me maska në kokë

Njohësi i çështjeve politike, Arben Ahmeti, ka reaguar pas vendimit të KQZ-së që të shpallen të vlefshme fletvotimet e ardhur nga Serbia, pavarësisht se ato ishin zbuluar se kishin ardhur në mënyrë të parregullt.

Ahmeti përmes një shkrimi në Facebook, ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, që të thërrasin mbledhje urgjente të KQZ-së, për të kërkuar informacione pse po ndodhë kjo gjë.

Arben Ahmeti ka shtuar se “prej mëngjesit informacionet kanë qenë qe ky cirku me njerëzit e maskuar është bërë me qëllim që të gjenden edhe më shumë prova se fletëvotimet e ardhura në mënyre të parregullt nga Serbia janë të pavlefshme”, duke shtuar se “provat janë gjetur”.

Postimi i plote:

Arben Ahmeti4

Prej mengjesi, informacionet kane qene qe ky cirku me njerezit e maskuar eshte bere me qellim qe te gjenden edhe me shume prova se fletevotimet e ardhura ne menyre te parregullt nga Serbia jane te pavlefshme. Provat jane gjetur. Ngjyra e njejte e lapsit, nenshmrime te improvizuara e gjera te ngjashme.
Tash dikush ka dhene urdher qe keto fletvotime te procesohen si te vlefshme dhe te numerohen nga ora 21:00.
Nje organizim i madh ne ndihme Listes Serbe kunder partive qe refuz…Shiko më shumë

Prej mengjesi, informacionet kane qene qe ky cirku me njerezit e maskuar eshte bere me qellim qe te gjenden edhe me shume prova se fletevotimet e ardhura ne menyre te parregullt nga Serbia jane te pavlefshme.

Provat jane gjetur. Ngjyra e njejte e lapsit, nenshmrime te improvizuara e gjera te ngjashme.

Tash dikush ka dhene urdher qe keto fletvotime te procesohen si te vlefshme dhe te numerohen nga ora 21:00.
Nje organizim i madh ne ndihme Listes Serbe kunder partive qe refuzuan dhunen e Beogradit dhe garuan.

Pertej jodemokratike kjo duket edhe nencmuese.
LVV dhe LDK do te duhej qe tash te therrasin mbledhje urgjente te KQZ-se. Te kerkonin informacione dhe te sqaronin publikun se cfare eshte duke ndodhur.

Po them keto dyja, pasi qe PDK e AAK ende nuk jane kendellur nga rezultati.