Show Biz

Afrona Dika uron për ditëlindje nënën së saj

Modelja e njohur, Afrona Dika, është bërë e njohur për publikun e gjerë që nga lidhja me këngëtarin Blero Muharremi.

Karriera e saj profesionale më shuma bazohet në botën e modelingut, ku edhe ndan poza të ndryshme me ndjekësit e saj.

Dita e sotme (e hënë) duket se është mjaft speciale për Afronën, pasi feston ditëlindjen e nënës së saj.

“Mami, e shtrenjta ime, gëzuar ditëlindjen. Të uroj edhe 100 vite të tjera të lumtura, të mbushura plot dashuri, fat dhe mbarësi. Çdo kush që të njeh nga afër, i njeh virtytet e tua të larta që ke. Je njeriu më i dashur, më human dhe me zemrën më të madhe që unë njoh”, ka shkruar në përshkrimin e fotografisë.

“Faleminderit për punën tënde të palodhur e përkushtimin e pa masë në punën më të vështirë të qenurit mami. Të dua shumë shoqja ime, motra ime, Mami”, ka shtuar ajo.

Ndërkaq, një prej imazheve të ndara ishte realizuar kohë më parë, pasi ishte shkrepur kur Afrona ishte fëmijë, ndërsa në postimin tjetër fotografia ishte shkrepur për martesën e saj.

Afrona që nga fëmijëria ka jetuar në Zvicër ku edhe po qëndron e izoluar për shkak të pandemisë coronavirus.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.