SPORT

A do të mbetet Xhaka kapiten i Arsenalit? Ja çfarë ka vendosur Emery

Unai Emery është vendosur për të marrë më shumë kritika nga tifozët e Arsenalit, pasi u zbulua se ai do t’i lejojë lojtarët të kenë një fjalim nëse Granit Xhaka do mbetet si kapiteni i klubit.

Trajneri i ‘Topçinjve’ dha një përgjigje skeptike kur u njoftua se lojtarët do të votonin për kapitenin e ri, me Xhakën – një personazh i njohur në dhomën e zhveshjes – që fitoi votat.

Por tani, pas asaj që ndodh mes reprezentuesit zviceran dhe tifozëve të Arsenal kundër Crystal Palace, Emery do të lejojë lojtarët të thonë edhe një herë fjalën e fundit.

Siç zbulohet nga Daily Mail, mendimi i skuadrës së Arsenalit do të ketë një ndikim të madh në vendimin për Xhakën.

Emery ka frikë nga një reagim pozitiv nga skuadra për shkak të popullaritetit të Xhakës, por thuhet se ai do t’i heqë shiritin e kapitenit nga ai nëse vetë lojtari vendos të heqë dorë nga përgjegjësia.


Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.