Kosova

A do të bëjë koalicion me Albin Kurtin, befason me përgjigjen Haradinaj

Nuk do të ketë koalicion me një mashtrues si Albin Kurti.

Kështu tha i pari i AAK’së, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ku ka thënë se nuk do të bëjë koalicion dhe do të qëndrojë në opozitë, raporton Kosova.info.

“Ju e e dini, nuk po dojmë me prish vendimin e sovranit, sovrani ka vendos kujt me i jep besim, ndërsa e di i mendimin tim për liderin e Vetëvendosjes. Për fat të keq mendoj se nuk është ajo që është premtu ekziston mundësia e mashtrimit dhe e zhgënjimit të qytetarëve pikërisht me fituesin por kjo i mbetet të ardhmes, shpresoj që unë jam gabim”, ka thënë Haradinaj.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483