Kosova

A arritën të bëhen deputetë Muharrem Nitaj dhe Donika Kadaj Bujupi?

Zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë befasuese për shumicën e ish-deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Një ndër ta është edhe Muharrem Nitaj i AAK’së, i cili nuk arriti të fitojë ulësen në Kuvendin e Kosovës, shkruan Kosova.info.

Në të njëjtin rrezik është edhe Donika Kadaj Bujupi e cila nuk dihet akoma nëse do të jetë pjesë e kësaj legjislature.

Shumë emra të rinj zunë vendet e atyre që ishin për shumë vite pjesë e Kuvendit.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483