Show Biz

“Second Act ” një rol i ri për Jenifer Lopez

WEST HOLLYWOOD, CA – SEPTEMBER 19: Jennifer Lopez attends NBC’s “World of Dance” celebration at Delilah on September 19, 2017 in West Hollywood, California. (Photo by Jason LaVeris/FilmMagic)

Jenifer Lopez kësaj radhe vjen si aktore e filmit “Second Act”

Jenifer Lopez përveç që njihet si një  pop diva e muzikës ajo gjatë karrierës së saj pati mundësi që të luaj dhe në shumë filma të ndryshëm .

Filmat e saj arritën të fitojnë  shumë çmime Oscar. Këtë radhë ajo do të jetë pjesë e një filmi të ri I quajtur “Second Act”

JLo ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një pamje me të cilën ajo do të paraqitet në “Second Act”.

Në këtë film ajo do të shfaçet si një zonjë e quajur Maja në moshën 40 vjecare ku ajo don të realizoj një ëndërr të saj të parealizuar duke punuar në një dyqan të madhë në Maid të Manhaten.

“Second Act” është një film i zhanrit komedi. Ai do të dalë në transmetim në nëntor të vitit 2018.

Përveç Jennifer Lopez, disa prej aktorëve që do të marrin pjesë janë: Leah Remini, Annaleigh Ashford, Vanessa Hudgens, Dan Bucatinsky, Freddie Stroma, Milo Ventimiglia, Treat Williams dhe Larry Miller.