Love & Sex

40-vjeçarja: Bëra seks të çmendur në pushime, por jo me burrin tim …

Një grua 40-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” se si e kishte tradhtuar burrin e saj gjatë pushimeve në Ibiza. Ajo ka thënë se ndihet e pakënaqur me burrin e saj pasi ai nuk ia plotëson dëshirën për seks.

Kam bërë seks të çmendur në pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë, seksi ishte aq i mirë dhe unë nuk ndihem fajtore pse e bëra këtë gjë.

Nuk kam pasur marrëdhënie seksuale në martesën time për dy vjet dhe as dashuri të përgjithshme. Ne jemi të martuar qe 15 vjet dhe kemi vajza vbinjake 11-vjeçare. Unë jam 40-vjeçare, ndërsa burri im është 43 vjeçar.

Kam humbur interesin për seks pas lindjes së vajzave, por tani ka arritur një kohë në jetën time kur kam më shumë besim dhe shikoj dhe ndiej më së miri fizikisht.

U përpoqa t’i tregoja bashkëshortit tim që ndihem e humbur dhe e trishtuar, sepse nuk ka dashuri mes nesh. Ai u pajtua se duhet të përpiqet më shumë, por tha se seksi nuk është i rëndësishëm për të.

Më pëlqen jeta që ai siguron për ne. Ai ka një punë të mirë, kemi një shtëpi të bukur dhe shkojmë në pushime jashtë vendit.

Më pëlqen kompania e tij, por nuk dua të jem në një martesë pa seks.

Unë shkova në Ibiza me motrën time për disa ditë vjeshtën e kaluar.

Në natën e fundit një burrë filloi të fliste me mua. Nuk kishte tërheqje seksuale por unë ndjeva një lidhje me të. Ai është 37 vjeçar.

Që nga ajo kohë, ne kemi filluar të shkruajmë. Unë i kam thënë se jam e martuar, por ai tha se nuk dëshiron që unë ta lë burrin tim.

Rezervova biletat për të shkuar përsëri në Ibiza për Pashkë me motrën time, por ajo ishte e sëmurë dhe nuk mund të vinte, kështu që unë shkova vetë.

Kam takuar sërish atë burrin e pushimeve atje. Kemi ngrënë një darkë të këndshme dhe ai tha se kishte rezervuar një dhomë hoteli për natën.

Seksi me të ishte i shkëlqyer dhe më bëri të kuptoj se sa i rëndësishëm është ai për mua.

Burri im punon shumë, por problemi i vërtetë është që ai nuk duket se e di se si të shkëmbej nga modaliteti i punës në mënyrën e shtëpisë. Ai shpesh flet me mua sikur unë jam një prej punonjësve të tij.

Tentova t’ afrohesha javën e kaluar dhe atij me të vërtetë nuk I pëlqeu. Ai tha se e bëra atë të mendonte se martesa jonë ishte në telashe.

Unë dua të kthej gjërat në udhë me të, por ai duket i kënaqur me gjërat ashtu siç janë.

Përgjigjja e psikologes:

Kjo ka të bëjë më shumë me seksin, por edhe me komunikimin.

Ju nuk mund të keni seks të mirë nëse nuk keni komunikim të mirë jashtë dhomës së gjumit.

Burri juaj punon shumë për t’ju dhënë një jetë të mirë, por kjo ndoshta është stresuese për të, duke e bërë të vështirë që ai të shkëmbehet nga modaliteti i punës në mënyrën e shtëpisë. Stresi gjithashtu ndikon edhe seksin.

Ndoshta do të jetë më e lehtë për të biseduar jashtë shtëpisë, andaj kërkoni atë që të vijë për një shëtitje të qetë një fundjavë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483