SPORT

Kluivert zgjedh numrin e fanellës te skuadra e Romës

Justin Kluivert ka zgjedhur të veshë fanellën me numrin 34 në skuadrën e tij të re, Roma.

Ai ka marrë këtë numër për shkak të respektti për shokun e tij të Ajaxit, Abdelhak Nouri, i cili pësoi dëmtim të trurit.

Nuri u detyrua të largohej nga futbolli vetëm në moshën 20 vjeçare, pasi ai u dëmtua gjatë një takimi miqësor në korrikun e kaluar.

“Pse 34? Ishte numri i Appie, “shkroi Kluivert në Instagram.

“Lutjet e mia dhe numri i fanellës është për ju, pasi ai më mësoi shumë.

”Kluivert është transferuar në Romë këtë afat kalimtar nga skuadra holandeze, Ajax.

https://www.instagram.com/p/Bk4wB2gg5YV/?taken-by=justink_

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.