SPORT

Momenti kur Poirier ia “terroi” McGregorit

Dustin Poirier e ka mposhtur Conor McGregorin në eventin e sotëm të UFC 257 me nokaut teknik.

Edhe pse McGregor pati iniciativën dhe sulmonte në vazhdimësi, në mesin e raundit të dytë Poirier pati disa goditje të fuqishme, të cilat nuk mundi t’i përballonte ‘The Notorious”, duke u mundur.

Poirier e barazoi 1:1 duelet ndaj Conor McGregor, pasi ishte mposhtur nga ai në vitin 2014, ndërsa ende nuk dihet se a do të ketë një meç të tretë mes tyre.