Rajoni

24 orët e fundit të Sllovenisë, dukshëm më të mira se sa ato të Kosovës, 1 i vdekur dhe vetëm 15 të infektuar me COVID-19

Një person ka vdekur në Slloveni si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 15 raste të reja.

Ministria e Shëndetësisë e Sllovenisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 771 mostra.

Numri i të infektuarve është më i ulët se një ditë më parë, kur ishin regjistruar 18 të infektuar të rinj.

Numri i përgjithshëm i ë infektuarve në Slloveni ka arritur në 2223, ndërsa kanë vdekur 125 pacientë. Janë 190 raste aktive.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483