22 viktima dhe 609 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga COVID-19 kanë humbur jetën 22 pacientë.

Gjatë këtyre orëve nga 6,542 testime të bëra 609 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ndërsa janë shëruar 347 pacientë. /Alsat/

Go to TOP