Bota

20 të vdekur si pasojë e tërmetit në Pakistan

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera.

Raportohet se së paku 20 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit malor Jehlum në provincën Punxhab, tha Departamenti Meteorologjik i Pakistanit bazuar në vlerësimin e tij paraprak.

Sipas dëshmitarëve dridhjet në Islamabad ishin të fuqishme duke bërë që shumë njerëz të qëndrojnë në rrugë, ndërsa numri i të vdekurve vazhdon të rritet.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.