SPORT

Tottenham sonte kërkon fitore në derbin lokal kundër Fulhamit

Tottenham Hotspur përballet sonte në  stadiumin e vet kundër Fulhamit

Tottenham do të kërkojë fitore pas një serie jo të mirë në ndeshjet e fundit, ku nga pesë sosh ka dy humbje, dy barazime dhe një fitore.

Ata mund të fitojnë sonte në rast se mundin Fulhamin, të cilët po ashtu janë në krizë të rezultateve dhe në pesë ndeshjet e fundit kanë katër barazime dhe një humbje dhe gjenden në vendin e 18 me 11 pikë.

Për të arritur të fitorja Mourinho edhe sonte ia ka besuar sulmin dy më të mirëve në skuadrën e tij, Son dhe Kane.

Formacionet zyrtare:

Tottenham Hotspur

Fulham

Ndeshja fillon në ora 21:15