Kronika e zezë

Në Lipjan po hetohet një rast dhunimi, i dyshuari është arrestuar dhe…

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, është regjistruar një rast i cilësuar si “dhunim”, shkruan Kosova.info

Rasti ka ndodhur në Lipjan.

Këto janë detajet e raportit:

“Ankuesi mashkull  kosovar (me 24.11.2020-02:00) ka raportuar se dyshohet që viktimën femër kosovare, e ka dhunuar i dyshuari mashkull kosovar. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.”

Po ashtu bëhet e ditur se lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari dhe me urdhër të prokurorit ndalohet për 48 orë./Kosova.info/