SPORT

Në ditëlindjen e tij përurohet shtatorja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

Shtatorja e legjendës së futbollit, Fadil Vokrri, është përuruar pikërisht në ditën e lindjes së tij.

Kjo shtatore është vendosur afër stadiumit që e mban emrin e tij.

Zbulimin e shtatores e kanë bërë kryeministri Albin Kurti, kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe familja Vokrri.